| 2341234567 a întrebat:

daca ati putea sa ma ajutati si pe mine sa scap de burtica. Nu am solduri doar burta.

Răspuns Câştigător
| Ralluca25 a răspuns:

Bună.
1. Nu te infometa!

Desi este prima solutie care iti vine in minte cand vrei sa dai jos cateva kilograme, nu este deloc eficienta. Din contra, sustin nutritionistii. Organismul va reactiona la infometare eliberand asa numitii hormoni ai stresului care transforma caloriile in grasime.

2. Schimba dieta!

Iarna a trecut si, odata cu vestimentatia, ai nevoie si de schimbari in alimentatie. Consuma cat mai multe fructe si legume pentru a beneficia de vitamine si minerale, dar si pentru a-ti modela silueta. Nutritionistii sustin ca anumite alimente te ajuta sa scapi de colacei. Pentru un abdomen frumos, asigura-te ca din alimentatia ta nu lipsesc alimente precum: nucile, afinele, otetul, fulgii de ovaz, ouale, ananasul, uleiul de masline, avocado.

3. Razi cat mai mult!

Iti poate parea stupid, dar rasul chiar este sanatos. Si in plus te scapa de inestetica burtica. Cel putin asa arata studiile. Cand razi, muschii abdominali se incordeaza, efectul fiind unul asemanator cu cel al unui exercitiu fizic.

4. Apa, ingredientul minune

Bauturile carbogazoase si alcoolul reprezinta un pericol pentru silueta ta. Aerul din sucurile carbogazoase ajunge in stomac si poate provoca senzatie de balonare si gaze intestinale. In plus, contin un numar ridicat de calorii. Inlocuieste-le cu apa. Pe langa faptul ca te ajuta sa elimini toxinele si este lipsita de calorii si conservanti, apa creste senzatia de satietate.

5. Acorda timp suficient odihnei!

6-8 ore de somn pe noapte este ceea ce ne recomanda specialistii. Studiile au demonstrat ca oboseala nu numai ca ne imbatraneste dar ne si afecteaza silueta. Potrivit cercetatorilor, starea de oboseala intensifica senzatia de foame si ne face mai vulnerabili in fata alimentelor bogate in calorii.

6. Sportul, obligatoriu pentru un corp armonios

Nu exista solutii minune. Nu poti scapa de colacei fara efort. Exercitiile fizice sunt esentiale pentru o silueta frumoasa si tonifiata. Mergi mult pe jos, alearga, danseaza sau fa-ti un abonament la sala. Fa cat mai multa miscare si vei avea doar de castigat. Nu numai ca vei scapa de kilograme, dar starea ta generala de sanatate se va imbunatati.
Succes la scăpat de burtică!

1 răspuns:
| Madeleine94 a răspuns:

50 abdomene pe zi, danseaza, cat mai multa miscarehappy
si daca poti seara cate o salata happy
succes