| Cosmin483 a întrebat:

Am 67 de bătăi pe secunda. Cum vi se pare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te bate asa des?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti cam batut, se pare.

| Catrice a răspuns:

Vârsta,greutate,înălțime,activitate fizica? D-astea nu zici? Zgârcit ești sad

| Cosmin483 explică (pentru Catrice):

A, n-am știut.
16 ani, 68 kilograme, 173 cm, nu fac sport(nu știu ce sa răspund la "activitate fizica"). După mine bate început. Parca ma inadus si amețesc.

| Cosmin483 explică (pentru Catrice):

A, în repaus

| Catrice a răspuns (pentru Cosmin483):

Teoretic,e normala. Practic, e cam mica.
Ma refeream dacă ești sedentar sau fac cat de cat mișcare.

| Frank51 a răspuns:

55-70 este ritmul inimii in repaus, se duce la 120-140 la un efort fizic intens.

| LPCTSTR a răspuns:

A ta măcar bate... laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Cum pe secunda? Pai bataia asta e incompatibila cu viata

| Cosmin483 explică (pentru Furnicuta000):

S-au trezit deștepții.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Cosmin483):

Mai citeste o data intrebarea pe care ai pus-o si modific-o

| Cosmin483 explică (pentru Furnicuta000):

Scuze, acum am văzut ca trebuia sa pun "minute".

| Cosmin483 explică (pentru Cosmin483):

Minut*

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu ma ducea capul nu iti spuneam sa modifici. Pune o intrebare ca lumea daca vrei sa ti se raspunda serios si sa nu pari tu ala nestiutor

| Cosmin483 explică (pentru Furnicuta000):

As modifica dar am uitat cum editez. Nici nu mai am nevoie. M-au ajutat niște persoane. De neștiutor, nu sunt. Sunt olimpic la română și scriu la matematică de câteva ore și mai am puțin și mor. sad

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Cosmin483):

Ritmul cardiac normal e intre 60 si 100 batai pe minut. Daca ai fi avut sub 60 ai fi avut bradicardie, dar tu esti in limite normale acum

| Alverto a răspuns:

Nu prea
https://doc.ro/......-de-varsta

Apasă pe linkul de mai sus dac vrei sa te informezi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe minut ai vrut sa zici.
Ăă...nu e ok, e cam mic pulsul.

| Cosmin483 explică (pentru anonim_4396):

Vai ce prost sunt. Acum am observat ca am greșit.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Salut,
Stai liniștit, este o valoare normală.