| AvalohAlyn a întrebat:

Am aflat că am apnee in somn.Cat de grav este și ce speranță am? Am și astm bronșic de la 6 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Se manifesta prin faptul ca din cand in cand nu respiri, moment in care organismul reactioneaza si poti chiar sa te trezesti in panica
deci nu e foarte grav, dar inseamna ca nu dormi bine
din pacate solutia e doar tinerea sub control si mai rau, iti trebuie un aparat special de respirat noaptea, care baga aer cand constata ca nu inspiri

trebuie mers la doctor pentru diagnostic exact