| AtomicTH a întrebat:

Am alergie la pisici, mi se inrosesc ochii si stranut foarte des. Iubesc pisicile dar nu prea pot sta in preajma lor. As putea lua ceva de la farmacie ca sa imi treaca alergia? Stiu ca alergia se datoreaza nu parului ci a porilor emanati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Claritin. E foarte bun pentru toate tipurile de alergi.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine le eviti sau le sperii cand le vezi si vor fugi de tine asa scapi de alergie. Nu e tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Symphoral e printre cele mai ieftine. Sau poți lua rețetă de la medicul de familie pentru Aerius, și te va costa cam 24 lei 30 de pastile, deci pentru 1 luna.
Eu am alergie la frig și la unele alimente și iau zilnic de un an; nu mi-au produs nici un efect advers.
Sa iei pastila cu minim o ora înainte de expunerea la alergenii pisicii. Sau, dacă locuiești cu ea, ia zilnic cate una la aceeași ora.