| Kristinake a întrebat:

Am ameteli si ma doare capul, ochii si oasele, am fost la medic mi-a dat citeva pastile insa nu vreau sa le urmez pentru ca abia am 14 ani si am baut foarte multe pana acum. Deci, am si gitul rosu nasul infundat, febra avusem 37.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Febra 37 nu e mare, in primul rand, e normal, se poate ameteli sa ai de la amigdalele mari si gatul rosu! iti recomand sa iei paracetamol combinat cu algocalmin la fiecare 4-5 ore

| zbuu16 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu parintii tai nu sa intrebi straini, dar totusi sa stii ca ceea ce ti-a recomandat doctorul avand in vedere ca e doctor, inseamna ca e bun si sunt sigur ca ti-a recomandat vitamine si calciu si magneziu mai ales daca ai dureri de oase...

| bagdanel00 a răspuns:

Ia un nurofen abocalmin daca nu vr asa