| LoOran_1745 a întrebat:

Buna TPU:* Sezonul aceasta am dat dintr-o raceala in alta, pana acum raceam foarte rar odata la 2-3 ani dar de data asta s-au pus toate pe mine, ma dor toate oasele, am febra, tusesc de trezesc tot cartierul, nasul infundat grav, gatul e varza si capul ma doare groaznic! Iau theraflu, zinat si eurespal de 3 luni dar in zadar sad Ce sa mai fac? Inafara de pastile ca am inceput sa am cosmaruri cu pastile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Umm, lamai sau portocale, ceapa sau usturoi, propolis, varza (cruda sau murata), nuci si seminte crude(nuc, dovleac, floarea soarelui si altele), ceai, grija mare cu dieta si cu programul activitate/somn.
Ai grija sa nu te uzi la picioare, nici transpiratia nu este buna.
Sper sfaturile mele sa te ajute si sa te faci citov (sanatos). big grin

| LoOran_1745 explică:

Fervexul e pistol cu apa fata de ce iau eu, theraflu este de 2 ori mai puternic si tot nu imi trece!

| DinamiK_4659 a răspuns:

Ia un fervex:se baga in apa si il bei si apoi stai in pat acoperit!