| whyntt a întrebat:

Am astm bronsic si azi mi-am pus niste picaturi de nas (maro) si cand am tusit dupa cam 2 ore in scuipat era ceva maroniu spre rosu.dar foarte putin..este sange sau este de la picaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Probabil ai scuipat ceva de la picaturi...si eu am astm bronsic, dar eu nu folosesc picaturi, ci ''Symbicort'', niste pufuri care ma ajuta sa respir normal atunci cand am vreo criza sau cand ''harai''. Cred ca sti despre ce vorbesc.

| whyntt explică (pentru Samariteanul):

Dap,eu folosesc seretide

| Samariteanul a răspuns (pentru whyntt):

Mersi pentru funda.App, ce inseamna seretide?

| whyntt explică (pentru Samariteanul):

E la fel ca symbicort-ul doar ca are alta substanta, e unpic mai puternic deoarece symicort-ul nu s-a facut efectu'

| Samariteanul a răspuns (pentru whyntt):

Si cu asta te simti mai bine? Eu sper ca intr-o zi sa scap de astm...desi nu stiu daca voi reusi.