| MGK a întrebat:

Am auzit ca dieta cu pomusoare goji e buna, dar vreau sa aflu si parerile voastre.
Vreau si eu sa ma apuc de ea, mai ales ca au trecut Craciunul si Revelionul.
A incercat-o cineva? Daca da, dupa ce nu ati mai mancat pomusoare goji, greutatea a fost aceeasi, adica -kg, sau s-au depus kg?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, fructele de goji ajută la slăbire deoarece conţin antioxidanţi - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.csid.ro/......-12013241/

http://sanatate.acasa.ro/......66032.html

Eu NU am folosit fructe de goji deoarece NU doresc/NU este necesar să slăbesc :)

Toate cele bune.

| AnittaMicuta a răspuns:

Consuma nuci si seminte

54 la suta dintre nutritionistii chestionati au spus ca nucile si semintele - oleaginoasele, in principiu - vor fi superalimentele anului 2015