| MrsDETECTIVE a întrebat:

Am auzit ca fulgii de ovaz sunt foarte buni pentru sanatate, dar nu stiu cum sa ii mananc. Nu au gust in stare cruda. Cu ce pot sa ii combin si, mai ales, CRESC IN APA? Mersi!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fulgii de ovăz și celelalte categorii de cereale nu se combină cu lactate, le pui în apă caldă în care pui câteva stafide pentru dulceață, etc.
Se consumă jumătate de cană, nu bol.
Pa, pa.

| TheLoneWolf a răspuns:

Fulgi de ovaz+lapte+fructe uscate... pofta bunawinking

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Ii poti combina cu iaurt, mai ales la micul dejun, sunt foarte sanatosi