| Paix a întrebat:

Am auzit ca masturbarea, sexul dauneaza mesei musculare, si activitatea sportiva de zi cu zi, dar cu ce dauneaza mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Prin sex sau masturbare pierzi energie!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dăunează în intimitate când ai să fii cu ea!
O să te faci de râs, "ăla micul" nu se trezește.
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Nu dauneaza la nimic, atata timp cat o faci regulat.
Este un lucru normal, pe care toata lumea il practica.
Ce spunea Legiuitoarea este valabil daca te masturbezi inainte de o relatie sexuala.
Atata timp cat o faci regulat (1 data pe zi, de 2 ori maxim), este destul de ok, asta depinde si de necesitatea fiecaruia, depinde de organism.
Deci, nu afecteaza nimic, pur si simplu iti fura putin din timp, te oboseste putin, si atat, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dăunează în dormitor mai târziu, lângă persoana iubită de lângă tine, nu o să mai simţi nimic!
N-o să ţi se mai scoale "jucăria", sărăcuţul de tine!
Te pup!

| Paix explică:

Deci am iubita si cam de 1, 2 ori pe saptamana facem dragoste. Dar sunt intr-un pas de inalta performanta la box, si am auzit ca sexul, mastubarea ma poate afecta grav, cat psihic dar si fizic. DAR cu ce mai exact? Cum?