| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit caz medical recent: băiat student operat de apendicită perforată. Nu scapă de dureri după operație, deși operația a trecut cu bine. Au încercat medicii cel puțin 9 feluri de calmante. Se face aproape o săptămână de la operație și se recuperează greu de tot.

Cum se explică asta, totuși? Mor de curios, pentru că nu accept ca medicii să nu aibă o soluție mai bună decât să lase omul să se chinuie așa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă tu nu accepți, medicii nu sunt atotputernici. O apendicită perforată a afectat toată zona din stomac unde a curs din intestin prin perforație. Acolo este țesut afectat care se înlocuiește în cam 3 săptămâni. Medicii nu au cum să grăbească acest proces.

1 răspuns:
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Cred ca fiecare om se recupereaza in ritmul lui, avem organisme diferite. Nu pot sa zic decat ca ar putea face un consult la alt doctor, aici nu e un loc pentru intrebari medicale... Sper sa se faca bine cat mai curand happy