| deny_5497 a întrebat:

Am fost operat chirulgical de apendicita acuta flagmentoasa retrocecala pe 28 februarie insa dupa operatie nu am facut nici un calmant cu toate ca aveam dureri mari la operatie (am considerat ca e mai bine fara calmante) insa in zilele urmatoare am avut mari dureri de cap, stari de ameteala chiar si voma. am stat asa cam 2 zile dupa i-am zis la doctor si mi-a bagat niste vitamine in vena. M-am simtit mult mai bine ziua aia. dupa au inceput iar durerile. insa dureri mai mici fata de cele din ziua in care i-am zis doctorului. Acum dupa atata timp am iarasi niste dureri de cap si stari de ameteala si ma simt balonat (sunt constipat ba chiar ma mai dor si testicolele si am usturimi dupa ce urinez insa nu tot timpul). Vreau sa stiu daca s-a mai confruntat careva cu problemele astea si ar finormal dupa operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca faci o infectie urinara complet fara legatura cu apendicita de atunci. Faptul ca ai refuzat calmantele, care au si efect antiinflamator ti-a incetinit mult vindecarea. Nu e normal dupa o operatie normala de apendicita sa patesti ce ai patit tu, dar tinand cont ca ai refuzat o parte foarte importanta a tratamentului a dus la o evolutie mai lenta si cu complicatii.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Durerile de cap sunt si de la anestezic, ca sa iti zic pe sleau, exista doua tipuri de anestezic 1.care e de factura proasta si te doare capul peste 1 luna de zile si 2. cel de import care e mai scump, daca nu ai pile ti-l face pe cel "prost". Atat despre durerea de cap, restul mergi urgent la spital

| AlxMro a răspuns:

Incearca sa mananci in fiecare dimineata margarina cu omega3 si alte vitamine combinata cu branza sau altceva; nu mai bea bauturi acidulate, si mananca supe, ciorbe, acrituri.

| darcalex a răspuns:

Wow Danil e o problema foarte serioasa, nu te speria spune fara rusine aceste probleme doctorului, de preferat un specialist sau celui care te-a operat...si el stie ce e mai bine... daca nu, cum am mai zis du-te la un specialist tu alegi sanatatea ta sau bani.