| Diana_7451 a întrebat:

Am auzit de tratamentul unghii lor cu apa calduta si sare (pentru a creste mai repede), imi puteti da mai multe detalii?
Si as vrea sa va mai cer cateva sfaturi despre cresterea unghiilor si intarirea lor. Am incercat mai mult e lacuri dar nu au functionat, deci va cer remedii naturaliste.
Multumesc anticipat.
Ofer fundita raspunsului care merita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Akid a răspuns:

Pentru cresdtere
ulei de ricin
apa cu sare care e si pentru crestere si pentru intarire
e un tratament roz de la avon care iti ajuta unghiile sa creasca mie mi-am crescut fff repede
in 2 saptamani mi-au crescut cat imi cresteau intr-o lunablushing
dar nu lka toata lumea functioneaza tratamentele din comert
pentru intarire
ulei de masline
apa cu sare
lamaie si miere
ps: daca ai pete pe unghii poti folosi lamaia
si inca o chestie
pentru unghii mari si puternice :calciu
il poti lua din lactate
sau calciu sub forma de pastile
de la farmacie
si mai exista niste creme de la farmec pe la farmacii
care sunt si pentru unghii si pentru maini

fundita?
te rooog
sper ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
| mada_4633 a răspuns:

Pentru cresterea mai rapida ulei de ricin te dai seara inainte de culcare si iti cresc mai rapid...pentru intarire ulei de masline incalzit[sa fie caldut nu fierbinte ca te arzi]si tii unghiile acolo pana se raceste! Faci asta cam de 2-3 ori pe saptamana si rezultatele se vor vedea foarte repede Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu probleme cu unghiile, le-am ros si acum nu mai imi cresc imi trebuie cateva luni sa imi creasca dar voi incerca i eu sa fac ceva! mersi oricum pentru idei!:*

| Lola_9221 a răspuns:

Uleiul de masline e bun vad ca ti-a scris deja si daca ti se rupe pune-le un pic in fiecare seara in otet.succes.Funditza?