| apocaliptic77 a întrebat:

Am auzit una dintre cele mai mari porcarii; cum ca apa de ploaie e mai sanatoasa decat apa de fantana(apa plata), e foarte buna pentru prepararea mancarurilor. lamuriti.ma repede pana nu fac o crima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect adevarat!
Apa de ploaie nu contine bacterii ca cea din fanatana, deci este mai pura si mai sanatoasa.

| CuriousStuff a răspuns:

E si logic ca apa de ploaie daca e colectata cum trebuie e mult mai pura decat cea care vine din pamant, dar nu e neaparat general valabil. Deci raspunsul e "Depinde".

Multa sanatate.

| vocea a răspuns:

Nu are nimic apa de ploaie este sanatoasa la gfel ca si apa din fantana.

| OMEGALIN a răspuns:

Apa de ploaie si apa de fantana sunt acelasi lucru,ai putea spune,e un cerc al naturii,precum mai toate lucrurile din natura, apa de ploaie devine apa de fantana iar cea de fantana devine apa de ploaie, nu exista una mai buna ca cealalta, doar poate apa de ploaie ar putea fi mai pura, dar astea sunt lucruri minuscule si e imposibil sa modifice calitatea mancarii de exemplu happy

| nopainkiller a răspuns:

Cu siguranta apa de fantana(apa plata) e mult mai sanatoasa, de fapt ce cea mai sanatoasa apa!
De ce? Apa de ploaie a a fost evaporata, odata cu ea si sute de microbi!
Asta este motivul, apa plata e mai sanatoasa decat apa de ploaie!

| Clorox a răspuns (pentru nopainkiller):

Mai bine taceai laughing

| Romaniamafia a răspuns:

Apa de ploaie este un fel de apa demineralizata.Nu patesti nimic daca vrei sa le incerci happy

| Cîndea_Cristi_1989 a răspuns:

Intr-un fel, da, e mai sanatoasa pentru ca nu contine "piatra" dar totusi contine mult mai putine minerale.