| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Am avut conjunctivita la ochiul drept acum 2 saptamani si a trecut in cateva zile cu picaturi de la farmacie(da stiu trebuia sa maduc la spital,am fost la spital,dar medicul pe care il cautam nu era acolo in ziua respectiva).Ma ustura ochiul, ma manca, imi lacrima din senin si ma si durea putin.Acum nu mai am problemele astea, dar nu mai vad bine.Vad blurat,mai ales la distanta, de exemplu daca vreau sa ma uit la un film si sa citesc subtitrarea doar cu ochiul drept nu pot, monitorul fiind la vreo 3 metri de mine.

https://imgur.com/a/snxbNGX

Vad ca in poza normala(fara cataracta), puteti vedea ca poza respectiva chiar daca e ''normal vision'' nu e full hd.Cam asa vad eu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

L-OPTIC și iți trece. citește prospectul!

| Wr3nch a răspuns:

Tot un consult de specialitate e necesar.

| trophin a răspuns:

Acum doua săptămâni am fost la urgente, mi-a intrat ceva în irisul ochiului și a rămas înțepenit, l-a scos cu acul, și mi-a dat o rețetă, prescripție: gel de 6 ori pe zi, picături de 4 ori pe zi, și alte picături de doua ori. Și nu trebuia sa le suprapun... Însă revenind la topic, am făcut exces și am stat cu ochiul o saptamana închis când ma uitam la filme ca nu mergeau amândoi sau citeam o știre sau o prostie.

| trophin a răspuns:

Dacă nu, scoate-l, creste altul happy