| Mariuss29 a întrebat:

Buna seara TPU.
Am o problema cu ochiul stâng. Am făcut controale si mi s-a spus că am conjunctivita. Am primit un tratament. L-am luat. Anume picături Ciprofloxacin si DexaTobrom. O perioadă a fost bine. La un moment dat problema a reapărut puțin mai grav. Înainte doar ma jena, mânca, lacrima, uneori se si umfla. Acum de curând am sesizat ca mi se zbate. Simt ca zvacneste.

A mai pățit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pobabil tratamentul nu a fost facut corect sau complet, odata ce infectia este inca acolo.
Mergi din nou la medic, fiindca iti poti nenorocii vederea.