| anonim_4396 a întrebat:

Am avut doua julituri in frunte si le-am uns in fiecare zi cu crema de galbenele cu propolis.Acum incep sa se cojeasca si vad ca imi ramane un semn alb. Pielea se va regenera si va fi ca inainte? Daca da in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca nu a fost ceva profund, atunci dupa ce iti trece bronzul nici nu se va mai observa. Pielea este formata din mai multe straturi, stratele exterioare se pot regenera integral fara sa ramana urme.
Si nu forta coaja sa vina jos, ca ranesti pielea care se reface.

| tyana a răspuns:

In timp se vor estompa, mai ales daca o sa stai la soare.Depinde cat de adanca a fost rana.

| foxi a răspuns:

Se micsoreaza semnul... dar tot se va cunoaste!

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Nu stiu ...lasa-le sa se vindece singure daca le cojesti tu coaja o sa ramana semnul. lasa-le sa se cojeasca singure vor cadea cu timpul si chiar daca ramane semnul va disparea si el cu timpul eu asa pateam in genunchi si imi dispareau singure. sper ca ti-am fost de folos

| lovenrt a răspuns:

Depinde cati ani ai
cu siguranta piela isi va recapata aspectu in 2-3 saptamani ciar mai putin happy cred ca te-am ajutat