| jogabonito a întrebat:

Salll TPU recent am cazut cu motoru si am niste julituri cam urate ce crema sa pun pe julituri si daca cea de galbenele ii buna. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rayzzor a răspuns:

Cea de galbenele este foarte buna pentru ca cicatrizeazabig grin.Dar inainte dezinfecteaza cu spirt si daca nu ai de galbenele incearca cu aloe.Dar cea de galbenele e mai buna.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca s-a invinetetit locul ia cuburi de gheata inveleste-le in ceva de exemplu un prosop si apasa acolo. Pentru cicatrizare poti folosi crema de la Avene cu apa thermala Cicalfate.

| TuRneR01 a răspuns:

In primul rand o rana inainte sa-i pui crema trebuie sa fie dezifenctata (cu spirt ), crema de galbenele este destul de buna dar ti-as recomanda fastungel sau bengey( a-2a nu stiu daca am scris bine numele), eu pe astea le folosesc si dau rezultate succes

| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Crema de galbenele e printre cele mai bune. "Da-te" linistit cu ea. O sa ti se vindece juliturile.