| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o fisura la osul de la un deget de la mana si am avut ghips timp de 2 saptamani, mai trebuia sa astept o saptamana dar, l-am dat jos astazi. Degetul a inceput sa se umfle putin si nu il pot indoi foarte bine. Trebuie sa fac ceva tratament/exercitii anume dupa ce am dat jos ghipsul? si credeti ca e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Grav,nu este, dar se poate agrava cu timpul.Consulta un doctor si el iti va spune ce e mai bine pentru sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Păi dacă mai trebuia să aştepţi o săptămână, trebuia să aştepţi!
Acum nu cred că e grav, dar poate se poate agrava, aşa că mergi la medic.
Te pup!

| Dinamovistul101 a răspuns:

Si eu am avut o fisura la un deget dupa ce m-a lovit o masina am tinut ghipsul o luna si dupa intr-adevar aveam cateva dureri la deget dar pe parcurs mi-au trecut eu zic daca nu iti trece in 2-3 zile sa te duci la medic.

| Abstract112 a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Dar cat l-ai tinut in ghips?

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru Abstract112):

O luna l-am tinut cu aproximatie..ca sa iti zic fix vreo 3 saptamani si 5 zile.

| Abstract112 a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Am facut o prostie cam mare ca l-am dat jos la doar 2 saptamani inseamnastraight face

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru Abstract112):

Da..pai daca l-ai dat de capul tau FOARTE MARE...

| cristinadiana07 a răspuns:

Ai putea sa contactezi un doctor.