| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un somn agitat si m-am trezit cu pleoapele umflate, ce sa fac sa treaca cat mai repede? Nu pot iesi asa din casa, se vad rau de tot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pune 2 plicuri de ceai de musetel dupa ce le-ai fiert pentru vreo 10-15 minute.
Pune 2 felii de castravete reci, din frigider pentru 15 minute pe ochi.
Pune 2 felii de cartofi reci, din frigider pentru 15 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spala-te pe fata cu apa rece iar apoi pune comprese reci (sa fie din frigider). Sa faci intre timp exercitii : deschizi si inchizi si strangi putin ochii. Sau, La fel ar putea ajuta bine daca ti-ai pune doua pliculete de la ceai de romanita sau musetel. Succes sper ca te-am ajutat

| Andrei_Laurentiu_1987 a răspuns:

Ceaiul de musetel, fierbe niste ceai de musetel, inmoaie in ceai o carpa, si pune-o pe ploape