| flyght a întrebat:

Am baut o bere Redd's cu lamaie cu 4, 7% alcool la ora 19:00 problema este ca am uitat ca maine dimineata trebuie sa imi fac analize de sange si urina.Ce trebuie sa fac sa dispara alcoolul pana maine dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

Nu e absolut nici o problema. In maxim 12 ore alcoolul dispare din organism (uneori aceasta perioada poate fi ''accelerata'' pana la 3 ore cu ajutorul sucului de rosii, al apei si al otetului). O bere nu inseamna nimic, pana la ora asta deja cel mai probabil a si iesit din organismul tau. Am patit eu sa trebuiasca sa merg sa-mi fac analizele dupa zile de betie si nu a fost nicio problema. Stai linistitahappy