| flyght a întrebat:

Am baut o doza de bere cu lamaie Redds si maine ma duc sa-mi fac analizele. In cat timp dispare alcoolul din sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este asa puternica doza ce ai baut-o, pana maine ar trebui sa dispara din sange

| kurinkita a răspuns:

Depinde de metabolism. De obicei in jur de 4 - 6 ore cand e vorba de cantitati mai mici, dar avand in vedere ca ai baut o limonada cu un semigust de bere nu vad unde e problema.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de ce analize faci sau mai precis de ce tip de analize; ma gandesc ca in 12 ore ar trebui sa iasa din sange; in plus berea, mai ales ca concenratie mica.
Nu trebui sa -ti faci griji

| alexs99 a răspuns:

Alcoolul dispare din sange dupa 5-6 ore in cazul unei cantitati mici, deci nu-ti va iesi la analize.

| TheAce a răspuns:

Alcoolul dispare in termen de 8-12 ore. Totusi, vorbim de ''alcoale tari'' si in cantitati mari. O doza de Redds abia daca contine un 2% de alcool. In acest caz, in maxim 4-5 ore alcoolul va disparea din organism. Nu ai de ce sa iti faci griji.