| mysmile a întrebat:

Am baut un pahar d bere si 3 pahare d vin,iar eu iau antibiotice(biotix si cexiyl), vor avea vreun efect negativ? ma simt putin ametit dar doar atat! va rog rasp sincere si rapide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Antibioticele nu vor mai avea niciun efect, practic le ai luat degeaba.

| TheAce a răspuns:

Nu patesti nimic. Am baut cu totii macar odata alcool pe antibiotice. Singura chestie e ca medicamentul nu-si va mai face efectul. E preferabil sa nu mai repeti asta. Oricum te asigur din proprie experienta ca nu vei pati nimic. Ai grija insa pe viitor. Insanatosire grabnica!

| rob12 a răspuns:

Du-te si te culca laughing)))))))))))) serios culcate repede happy funda?

| InTeRacTive a răspuns:

Nu poate nu esti obisnuit cu alcoolul dar nu are ce sa se intample daca medicamentele le-ai luat cu 1 ora inainte de a bea!

| mysmile explică (pentru InTeRacTive):

Le-am luat la 10 dimineata si acum la 10 seara, sper ca-si vor face efectu cat d cat...

| alexmyhay95 a răspuns:

Bagati degetele pe gat ca ai dat de dracau sa vezi ce naspa o sa te simti
o sa ti se faca mult mai rau mai tarziu

| mysmile explică (pentru alexmyhay95):

Nu-mi pasa daca mi se face mai rau,n-am vomat niciodata de la bauta,si credeti-ma am baut si foarte foarte mult,n-am avut decat stari d ameteala, confuzie, dar nu mi s-a facut rau, intreb doar, vor urma efecte negative, daca ma credeti acum is ...ametit ca daiba am venit, imi va afecta tratamentu?

| alexmyhay95 a răspuns:

Acu depinde de fiecare de obicei nu patesti nimic ti se va face rau sau vei vomita rau altceva nimic