| Ursulet2019 a întrebat:

Stie cineva ce se poate intampla daca am baut doua pahare de bere(4, 5% alc) in timp ce iau antibiotice( eficef)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Antibioticele nu isi mai fac efectul daca le administrezi odata cu alcoolul.
E ca si cum ai manca bomboane.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mori.

| Ursulet2019 explică (pentru supadeceapa):

Dar tu, te ai gandit vreodata foarte serios sa te spanzuri?

| supadeceapa a răspuns (pentru Ursulet2019):

Daca voiam sa fiu proasta beam bere cu antibiotice.

| Ursulet2019 explică (pentru supadeceapa):

Daca nu voiai sa fi proasta, taceai!

| supadeceapa a răspuns (pentru Ursulet2019):

Sa fii*

| mihaelartyuerty a răspuns:

A doua zi va trebui sa beai multe pastile de durere de cap! adica te va durea extrem de mult capul!

| suntserios a răspuns (pentru mihaelartyuerty):

Pe cine naiba doare extrem de mult capul de la 2 pahare de bere?