| CrazyKiddd a întrebat:

Am citit ca ceaiul de cimbru e foarte bun pentru tuse si vreau sa imi fac.Eu am cimbru, dar e condiment...pentru carne.E ok dacă fac o infuzie din el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este tot cimbru.

| StefanKogut a răspuns:

Sa fii sigur ca e doar cimbru si nu e amestecat cu altceva, de regula se mai practica sa se faca mixuri de condimente pentru carne. Daca stii sigur ca e doar cimbru atunci e ok, daca nu ia-ti o punga de ceai de cimbru de la un magazin naturist.

| QueenCoffee a răspuns:

Clar ca da.Eu tot am incercat si in plus este foarte bun!

| AnnaM29 a răspuns:

Normal ca e condiment dar se foloseste si ca ceai, fa-ti fara fara griji laughing)