| Popescu_Elena_1976 a întrebat:

Am citit că se poate slăbi cu cărbune activ.
https://biovitamina.ro/black-latte-te-ajuta-sa-slabesti- sanatos/

Eu ştiam că e bun pentru balonare. A slăbit cineva luând aşa ceva? La ce mai e bun cărbunele activ? Are contraindicaţii? Voi luaţi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, are o mulțime de contraindicații! Nu este pentru slăbit sănătos! Din moment ce este pentru constipație, luat în cantități mari, va duce la dezechilibru vitaminic, mineral și distrugerea florei stomacului și a intestinelor.

| RAY a răspuns:

Slabesti non stop, nu ai nevoie de nimic, orice fiinta vie functioneaza cu energie, nu ai nevoie de carbune, pastile, pentru ca repet slabim non stop

60% din ceea ce avem nevoie inseamna depozite interne
20% alimentele care le consumam consuma energie
20% efortul fizic
in concluzie ce facem?
dietele duce rata metabolica in jos, desi depozitele interne scad si creste aportul de grasimi depozitate, in concluzie te ingrasi apoi

pentru intrebari despre slabit, imc te astept aici https://www.facebook.com/......347125755/

nu va intoxicati aiurea