| anonim_4396 a întrebat:

Am citit undeva ca uleiul de peste este bun pentru gravide, doar ca nu se dadeau foarte multe detalii. Stie cineva mai multe detalii despre asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ai aici cateva detalii despre "uleiul de peste" http://www.terapii-naturiste.com/......sh-oil.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te poate ajuta asta: http://www.cosmocity.ro/......peste.html

Uleiul de peste trebuie luat de gravide pentru a ajuta la dezvoltarea creierului bebelusului. Gasesti acolo mai multe detalii care poate iti vor fi de folos.
Eu cunosc o mamica care ii da fetitei ulei de peste (cu zeama de lamaie pentru ca e cam gretos) in fiecare dimineata cate o lingurita si pana acum nu s-a imbolnavit deloc desi toti membrii familiei au fost raciti :)