| Sara2 a întrebat:

Am crampe abdominale, si ma doare f tare abdomenul timp de cateva secunde, simt asa ca si cum mi-ar veni sa merg la baie, dar nu imi vine, ce sa fac? de la ce poate fi? azi m-a durut de mai multe ori

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

1. Menstruatie
2. Febra musculara/efort in exces depus in ultima vreme
3. Alcool/droguri
4. Un aliment ce nu ti-a priit bine.

| Chio9 a răspuns:

Ori ai beut alcool cu ceva timp inainte. ori ai mancat seminte foarte multe. ori esti constipatalaughing) alt raspuns nu pot da la informatile oferitewinking

| Ina93 a răspuns:

Ai racit sau trebuie sa iti vina menstruatia. mie mi sa intampla chestia asta cand imi vine menstruatia ..parerea mea e sa nu iti faci griji :*

| John90 a răspuns:

Mai multe detalii nu ar strica...ai fost la sala? ai alte probleme medicale?

| darkgirl58 a răspuns:

Buna sa stii ca acum vreo 6 luni am avut aceeasi problema si ma durea ingrozitor am fost la farmacie si mi-a dat no-spa si inca ceva oricum e foarte bun no`spa sper sati treaca daca nu bea si un ceai cald de tei te calmeaza

| funyartist a răspuns:

Asa se intampla cand iti vine menstruatia(adica cu o zi sau chiar in ziua aceea) este felul organismului de a te"atentiona" sa se intampla ceva ( schimbari hormonale, celulele moarte sunt inlocuite de cele noi). Ca remediu sa pentru. a diminua durerea pot lua Nurofen( dar nu de raceal si grita). FUNDA?