| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

De ceva vreme simt ca am ceva in vezica..cand ma ridic de ex ma doare putin sau rare ori tot asa cand ma ridic brusc simt ca am o ata in mine de la buric pana in vagin si ma doare foarte tare..Merg foarte des la baie de cateva ori pe ora si simt ca nu dau afara tot din mine. daca ma ridic si fac doi pasi imi vine iar sa fac pipi... Ce credeti ca am? Sunt fata si am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este foarte posibil sa ai o infecttie urinara. Nu trece de la sine. Mergi laa medical de familie, probabil ca te va trimite la analize si iti va prescribe un antibiotic. Sau daca crede ca ai altceva, e posibil sa te trimita la o investigatie cu ultrasunete.

| alexs99 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara, du-te la un medic pentru a-ti acorda un tratament.
O seara buna.

| Xpressurself a răspuns:

Probabil ca ai nevoie sa mergi la un medic.