| anonim_4396 a întrebat:

Am crampe toracice pe partea stanga. Simt un mic disconfort/durere de la inima. Disconfortul este minor dar persistent. Disconfortul nu apare in urma efortului fizic, ci apare dupa ce ma stresez: am luat ceva calmante si pentru o perioada mi-a disparut disconfortul. Dar dupa ce m-am lasat de calmante mi-a reaparut.
Urmeaza sa merg la medicul de familie, dar nu pot merge decat in ianuarie.
A mai trecut cineva prin situatie similara? Oare ce afectiune am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Brigitta29 a răspuns:

Dacă ai precizat că apare dupa ce te stresezi, este clar că este ceva pe fond psihic. Am avut și eu episoade de acest gen, dar am făcut multe investigații până să înțeleg că nu este o problemă organica. Pentru liniștea ta, mergi la medicul de familie și cu siguranță el te va îndruma.

1 răspuns:
| noname2021 a răspuns:

Din cauza stresului e asa,daca zici ca apare dupa ce te stresezi,indicat e sa mergi la doctor, pana atunci sfatul meu e sa fii mai calma, sa nu te mai agiti, si usor cu pastilele, crezi ca rezolvi ceva si e posibil sa agravezi sau sa afectezi alte parti.