| sckymosul17 a întrebat:

Am cumparat de la Mega Image un lapte si este stricat. Pe sticla scrie ca expira peste 5 zile dar este acru. Stiu cum este marca aceea de lapte pentru. ca consum tot timpul dar de data asta am zis sa cumpar de la Mega si mi s-a intamplat asta. Pot sa fac o reclamatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți face reclamație la Protecția Consumatorului.
O poți face direct pe net, accesând agenția din județul unde stai.
Pa, pa.

| cypryan11 a răspuns:

Bineinteles ca poti face reclamatie dar iti trebuie ce a spus @unuldinceimulti
Daca iei is asa impertinenti sa comercializeze lapte stricat sa isi asume rsicurile(oricum eu is la comert si chiar daca termenul nu e expirat tot e vina lor deoarece nu au pastrat produsul probabil in conditii favorabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti sa faci reclamatie. Dar sa mai ai din lapte, ca proba. Si sa ai bonul de casa pentru a dovedi ca de la ei l-ai cumparat.