| alex495 a întrebat:

Am cumparat o cutie de lapte de la magazin, Albalact si nu stiu de ce, am mai cumparat pana acum si nu pateam asta, cand torn in pahar face multa spuma. E posibil sa fie statut/vechi/expirat? Scrie ca expira in mai

Răspuns Câştigător
| gigite a răspuns:

Cel cumparat la cutie de lapte de la magazin, Albalact sau alta marca se intorc de la vanzare si se mai pasteurizeaza o data - doua, trei ori, e posibil sa fie repasteurizat, dar, nexpirat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca a fost facut din prafuri, atunci poate s-a amestecat si ceva detergent, care face spuma. big grin

| Catrice a răspuns:

Dacă e agitat normal ca face spuma. De unde sa știu cum l-ai adus acasă, în ce condiții?!
Dacă ar fi fost stricat ar fi avut alta consistenta, alt miros...

| dbigiu84 a răspuns:

Daca are acelasi gust, miros si consistenta este bun. Daca il agiti face mai multa spuma.De exemplu il scoti din frigider si il tii un pic inclinat si se mai agita e normal sa faca spume.
Nu trebuie sa te ingrijorezi.

| dbigiu84 a răspuns:

Daca are acelasi miros, gust si aceeasi consistenta este bun. Daca il agiti poate sa faca mai mult spuma ca de obicei.De exemplu cand il tii inclinat.
Nu trebuie sa te ingrijorezi.