| Lala20 a întrebat:

Am cumparat o crema exfolianta de la Bioten, si acum am observat ca scrie pe spate sa fie folosita de 1-2 ori pe saptamana. Daca o folosesc mai des, chiar zilnic, se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
Aceea crema, e o masca exfolianta, iar masca de fata, e mult mai bogata in vitamine, dar si mult mai agresiva pentru fata decat o crema obisnuita de fata, de aceea scrie sa o folosesti 1-2 ori pe saptamana, iar daca o folosesti intensiv in loc sa iti faca un bine, o sa iti faca un mare rau. Nu degeaba are indicatii, prospect masca aceea, nu crezi? Sper sa ca ti-am fost de un ajutor.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Nu ar fi bine sa o folosesti zilnic fiindca iti vei irita pielea, deci mai bine ti cont de eticheta.

| bucurteodora a răspuns:

Eu iti recomand sa nu o folosesti mai des daca medicii au prescris doar 1-2 ori pe saptamana