| eugensuperstar a întrebat:

Am cuparat glicerina boraxata pentru gingi si nu prea stiu cum se foloseste, voi ati folosit pe ce se pune glicerina pe vata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ia pe deget glicerina si pune-o pe zona afectata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu glicerina o aplici pe zina cu probleme si lasi un pic sa actioneze (NU INGHITI) apoi scuipi.

| Porcusorul a răspuns:

Pe un betisor pentru urechi.