| UmbraDeVulpe a întrebat:

Am de cateva luni pe picior langa testicule ceva alunita de asta sau cum i zice si e neagra. Ar trebui sa ma ingrijorez? Ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui, fiindca o alunita normala si sanatoasa nu-si schimba culoarea in negru, inseamnand ca au aparut modificari celulare la ea, putand fii cancer de piele.

Eu totusi iti sugerez sa mergi la un medic dermatolog, daca ai avut sex neprotejat acum cateva luni, fiindca ar putea fi un neg genital.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Doar un Medic Dermatolog ti-ar putea spune ce este.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, dermatologul este cel acre verifica tot ce este legat de piele si boli aparute pe piele, indiferent ca apar pe fata, pe maini, pe picioare sau pe cuc.

| dullcat a răspuns:

Te ingrijorezi abia cand vezi ca s-a marit, si-a schimbat forma, culoarea, textura. Daca de mult timp arata la fel, esti ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Analex17 a răspuns:

S-ar putea sa fie furuncul daca incepe sa coaca. Cel mai sigur mergi la un medic.