| lenacika01 a întrebat:

Am deja 3 saptamini decind tin dieta ...maninc foarte putin... dar nu am slabit deloc ((. de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca te infometezi si organismul a intrat pe metabolism de inanitie, acumuland tot si consumand foarte putin. Secretul este sa faci mult efort fizic ca sa maresti consumul ed calorii si sa pastrezi o alimentatie echilibrata, bogata in fructe si legume proaspete care sa iti pacaleasca foamea fara a-ti aduce multe calorii.

| mariazet45 a răspuns:

Conteaza si ce mananci, si cand mananci si ce faci dupa ce mananci, daca mancanci o friptura de porc cu garnitura de cartofi pai si o cana de smantana si un tortulet la ora 10 seara dupa care te culci te vei ingrasa in loc sa slabesti. Fara paine, fara dulciuri, fara alcool, fara mese dupa ora 18

| EUSIATIT a răspuns:

Nci nu vei slabi. daca tii neaparat si dispui financiar mergi la nutriutionist si numai cu ceea ce ti recomanda el si numai el strict ce ti sp sa faci .vei reusi. vei respecta intocmai nr de calorii zilnic .pe fiecare mase etc etc /.succes.si mult sport

| laurentiu_9029 a răspuns:

Trei saptamani este foarte putin.Eu mananc putin de ani si nu observ schimbari.Nu influenteaza infometarea, slabirea pe care o doresti.Aici sunt indicte pastile care la randul lor nu sunt indicate prin faptul ca au anumite reactii adverse. Daca vrei sa se vada ca ai progrese fa greva foamei, nu manca deloc.(daca te-ai fi uitat la persoanele care n-au mancat o saptamana-doua, au slabit pana la os). Bine, in ultima parte am glumit, sa nu faci asa cevalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul s-a invatat cu noul regim si isi conserva energia! Cu alte cuvinte, se descurca cu ceea ce ii dai! Trebuie sa consumi mai multa energie facand sport sau, sa ti o dieta mult mai stricta! Te sfatuiesc sa incerci dansul oriental (il gasesti pe youtube), nici nu ai idee cate calorii consumi doar invatand un simplu dans! In plus, inveti sa si dansezi!