| smaly a întrebat:

Bună.
Deci am CANDIDOZA bucala si peniana sunt baiat.
Urmez deja o dieta de 1 luna si 10 zile si ma simt mai bine decind am inceput sa ma alimentez corect problema e ca maninc aproape la fiecare masa usturoi si ceapa si crapaturile de pe limba tot nu incep a disparea mai maninc si pîine de secara deci e bine asa? Medicu a siz sa nu maninc iute..acru mult...iar deslre dulciuri ..zahar nu consum DELOC... nu stiu ce sa fac? Sa continui cu usturoi si ceapa sau cum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Continua tratamentul prescris de medic.
In functie de organismul/metabolismul/sistemul imunitar al fiecaruia, boala se vindeca mai repede sau mai incet. Trebuie sa ai rabdare.

| alex495 a răspuns:

Daca te a mancat in fund sa da i limbi si sa faci sex neprotejat e vina ta. Nu ai fost in stare sa observi o ciuperca. Ce ai crezut ca e? A lasat urma absorbantul? rolling on the floor)

| sorinel98 a răspuns:

Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.