| aNonim_4610 a întrebat:

Salut tuturor! daca nu maninc asa vreo 2 saptamini mai nimic doar asa sa ciugulesc putin(sa maninc o data pe zi) am sanse sa slabesc daca da cam cu cite kilograme? sa nu faceti misto din mine pentru ca am incercat de toate sa alerg sa tin dieta si tot nu ajuta.mersi mult.pa pa ))

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Sincer, nu prea sunt de acord cu răspunsul Lui Brittanie. De ce? Pentru că mereu tipele au slăbit atunci când s'au învăţat să nu mai mănânce decât cine ştie ce, odată la nu ştiu eu câte zile. Bine, acum nu spun să stai nemâncată, ci doar să eviţi prăjelile şi mâncărurile fast'food. Bine, de dulciuri nici nu mai spun. E esenţial să bei multă apă happynu 10 litri, dar nici un singur pahar pe zi. Oricum, dacă 2 sătpămâni reuşeşti să eviţi anumite mâncăruri şi să faci şi ceva sport, cred că slăbeşti vreo 5 poate 6 kg(dar depinde şi de greutatea ta actuală).
Succes!

| Brittanie a răspuns:

Nu vei slabi daca nu mananci.te ingrasi pentru ca mananci prostii.Incearca sa mannci mai multe legume si fructe si. sport.Cu sportul ajungi mai departe decat cu dieta.

| vreau1alint a răspuns:

Depinde cum reactioneaza organismul; s-ar putea sa te ingrasi sau sa slabesti. Cea mai buna metoda e sa bei muuulta apa si ceva sport si ai sa slabesti, nu in 2 timpi si 3 miscari dar o sa dai jos. Evita si mancarea prajita si semipreparate. Fructe si legume pe primul plan.