| publicname a întrebat:

Am dintii strambi si as dori sa stiu daca ii pot scoate la o clinica stomatologica si sa imi pun implant dentar? Sau implantul dentar inlocuieste doar dintii lipsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Dintii strambi se indreapta cu aparate speciale. Daca iti scoti dintii strambi si ii inlocuiesti cu implanuri este ca si cum ti-ai inlocui rinichii tai cu transplanturi doar pentru ca ai racit putin la vezica urinara. Solutia asta, pe care propui, este cea mai paguboasa din cate am auzit vreodata. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc, ca ai o varsta mica, mai tarziu ai sa vezi cat de bine este sa ai dintii tai si nu implanturi.

| campanario a răspuns:

Daca tot insisti sa i corectezi in alt fel decat aparatul dentar, iti recomand sa'i imbraci, pe fiecare din ei.Implanurile costa o avere si in plus nu te tin mult, pentru ca sunt foarte delicati adica nu poti manca nici prea rece si nici prea cald.Iti recomand totusi cu caldura aparatul dentar!

| antonia12 a răspuns:

Puneti aparat dentar.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Da asa i-am avut si eu dar se indreapta cu un aparat special in care ti indreapta in 8 luni si a avut efect si daca nu merge incearca sa il porti tot anul ma rog sa revenim deci e un aparat cauciucat in care il bagi in gura o inchizi (gura) si o sa sinti ca ceva e neinregule de ce deoarece dintii de jos care sunt drepti vin peste aia din fata si ii indreapta si ai sa vezi ca functioneaza.

| hiphopbeatz a răspuns:

In loc de implant, poti purta aparat dentar pe interior, care nu se vede. care e la fel de scump ca si implantul, asa ca te-ai scos=)

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-ti scoti dintii, sa inventat aparatul dentar

| MariusApostol a răspuns:

Ai gandit-o singur sau te-a ajutat cineva? :))) http://dentoplus.ro/sfaturi-stomatologice/despre-implantul-dentar