| publicname a întrebat:

Am dintii strambi si as dori sa stiu daca ii pot scoate la o clinica stomatologica si sa imi pun implant dentar? Sau implantul dentar inlocuieste doar dintii lipsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Dintii strambi se indreapta cu aparate speciale. Daca iti scoti dintii strambi si ii inlocuiesti cu implanuri este ca si cum ti-ai inlocui rinichii tai cu transplanturi doar pentru ca ai racit putin la vezica urinara. Solutia asta, pe care propui, este cea mai paguboasa din cate am auzit vreodata. Multa sanatate!

| campanario a răspuns:

Daca tot insisti sa i corectezi in alt fel decat aparatul dentar, iti recomand sa'i imbraci, pe fiecare din ei.Implanurile costa o avere si in plus nu te tin mult, pentru ca sunt foarte delicati adica nu poti manca nici prea rece si nici prea cald.Iti recomand totusi cu caldura aparatul dentar!

| hiphopbeatz a răspuns:

In loc de implant, poti purta aparat dentar pe interior, care nu se vede. care e la fel de scump ca si implantul, asa ca te-ai scos=)

pace!

| TheToxicNightmare a răspuns:

Da asa i-am avut si eu dar se indreapta cu un aparat special in care ti indreapta in 8 luni si a avut efect si daca nu merge incearca sa il porti tot anul ma rog sa revenim deci e un aparat cauciucat in care il bagi in gura o inchizi (gura) si o sa sinti ca ceva e neinregule de ce deoarece dintii de jos care sunt drepti vin peste aia din fata si ii indreapta si ai sa vezi ca functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc, ca ai o varsta mica, mai tarziu ai sa vezi cat de bine este sa ai dintii tai si nu implanturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-ti scoti dintii, sa inventat aparatul dentar

| MariusApostol a răspuns:

Ai gandit-o singur sau te-a ajutat cineva? :))) http://dentoplus.ro/sfaturi-stomatologice/despre-implantul-dentar

| antonia12 a răspuns:

Puneti aparat dentar.