| prizeFTW a întrebat:

Am doua intrebari:
1.E bine sa aplici masca pentru acnee la 14 ani?
2. Vreau sa iau niste vitamine...Am cearcane permanent,n'am pofta de mancare,unghiile nu'mi cresc(mi le tai odata pe luna) ca nu'mi crescstraight face,am pielite pe maini(se decojeste pielea) in special langa unghii,oasele imi pocnesc(coloana,gatul,genunchii,coatele,ingheieturile).. . Daca le spun parintilor toate astea nu ma iau in serios si-mi zic " mananca, ca-ti trece; lasa ca nu e nimic".Ce vitamine sa iau pentru oase, piele si unghii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spune-le să te ducă cel puțin până la medicul de familie!
Ai nevoie.
Nu iei după ureche pastile.
Pentru coșuri sunt măști pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1.Da,e bine, merge sa faci o masca pentru cosuri.
2.Ar trebui sa mergi la medic pentru investigatii.
Te pup!

| Diavolcata a răspuns:

1: Cred ca da.
2: ai mare grija la ce fel de vitamine iei si cat in iei.Ia cat mai putin ca te ingraja si aduce numa staruri negative.

| AndaDaniela a răspuns:

1.NU! Iti vei astupa porii si pielea nu va mai respira, vei ramane cu multe pete pe fata si vor iesi mai multe cosuri!
2.Asta e absolut normal la 14 ani, e pubertatea spre adolescenta...Nu-ti face griji!

| girl00 a răspuns:

Bunahappy eu zic sa mergi la un dermatolog si la medicul tau de familie.ei te va ajuta sigurbatting eyelashes nu lua pastile fara a ti le prescrie un medic happy

| Unicorns867 a răspuns:

1. Da
2. Ai grija cu vitaminele, consulta un doctor inainte de a le lua, pentru ca iti pot face mai mult rau