| ShadowVik a întrebat:

Am dureri de cap, care se trag de la ochi. Si anume de la ochiul drept totul s-a inceput. Ma durea foarte tare toata regiunea ochiului si aveam dureri mari de cap. Acu tot mai des ma doare capul si ma dor si ochii. Nici la calculator nu pot sa stau normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa mergi la oftalmolog. Deseori acest tip de durere de cap este semn de miopie

| traveler a răspuns:

Prieteneste iti recomad NU te juca cu vederea,daca ai probleme,esti elev nu te costa nimic...du-te la medic si nu mai apela pe la babe.
Am toata consideratia pentru acest loc TPU in care ne ajutam,sfatuim,incurajam, insa pe tine doar un specialist oftalmolog te poate ajuta!
Nu iti face probleme cu scoala,sanatatea primeaza intodeauna,bolnav,invalid si cu handicap vizual vei deveni curand un prost elev,asa ca fuga la medic,parintii tai ce zic nu se preocupa de situatia ta?
Te intreb,monitorul tau este cu tub ca la televizoarele vechi sau ai lcd?
Asta din cauza ca cele cu tub emit raditii ionizante si chiar in cantitati infime,adunate in timp, duc la roseata a ochilor si alte probleme ce afecteaza ochii.
Daca ai asa ceva recomand sa al inlocuiesti, sau ia distanta de el, poarta ochelari, sau pune un filtru electrostatic.Bafta!

| Crlslnutza a răspuns:

Vorbeste cu parintii si mergi catre neurolog este singurul care iti poate spune ce se intampla.