| popamalia355 a întrebat:

Am dureri de splina de câte ori fac mișcare, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu sunt sigur ca ai durerui la splina. E parerea ta! Splina e in partea ta stanga, cam la acelasi nivel cu ficatul. Daca dai mai multe amanunte, chiar si un doctor obisnuit handicapat ca om, din tara te poate sfatui!

| popamalia355 explică (pentru oprescudorin11):

In partea stânga ma doare, sub coaste exact unde este situată.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Mint sau am gresit! Splina e opusa ficatului! Ficatul este in dreapta, cum privesti in jos propriul abdomen, splina e in stanga! Toti au dureri in diverse zone! Trebuie, fie o investigatie serioasa care te costa deseori inutil de mult, fie o constatare (auto) a situatiei. Dar aici trebuie sa stii un minim de carte in medicina, in care insisi doctorii sunt 'parati'!

| Pabibabum09 a răspuns:

Atunci cand faci efort ceva mai mare, de obicei cand ieși din zona de confort se activează aceasta durere. Este normal!