| ZaharescuCostin a întrebat:

Am dureri groaznice de dinți. Cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu zeama de cleste. big grin

| RAY a răspuns:

Uite ce am facut eu, ma tot durea maseaua de multe zile, am bagat un pahar de apa la congelator si l-am baut, durerea a trecut, numi explic nici mie de ce a disparut durerea

| Violleta2022 a răspuns:

Se pot trata cu programare, la dentist!

| Celcestietot a răspuns:

Te duci la stomatolog, ii platesti examinarea cavitatii bucale, iar apoi iti va spune care este cauza durerii talewinking.

| alina2k18 a răspuns:

Te programezi la dentist cat mai repede si iei niste analgezice pana ajungi ca sa nu iti afecteze viata de zi cu zi durerile alea.
Ai grija si la alimentele f reci sau f fierbinti, poti avea si o sensibilitate dentara care s-a agravat.

| Ineys a răspuns:

Mergand la stomatolog?

| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde și de cauza durerilor, de asta cel mai indicat e să consulți un medic stomatolog bun în domeniu, nu te du la orice medic stomatolog că sunt unii de pleci simțindu-te mai rău.
Dacă nu e ceva grav o să-ți dea ceva pastile / antibiotic, apropo, ai avut vreo lucrare în zona în care simți durerea?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexuţ02 a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

De urgență la medic, se poate aduna puroi acolo sau cazuri de genul