| florin6 a întrebat:

Am dureri mari de mijloc de citeva zile.Cind vreau sa ma asez simt o durere pe toata coloana vertrebrala pina in ceafa. Ce poate fi? Sint cumva suspect de hernia de disc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate fi o hernie de disc sau o discita (inflamatia discului). Mergi repede la medic pentru RMN si stabilirea conduitei terapeutice.

5 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Deocamdata banuiesti... dupa o radiografie vei sti sigur. mergi la medic...

| miriam a răspuns:

Normal nici dupa o radiografie nu se poate stii sigur daca este vorba de hernie de disc, ci dupa un RMN, dar pentru a te lamuri de ce anume e vorba trebuie sa mergi la doctor, poate fii si o durere banala, trecatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du'te la medic ce mai astepti?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor, poate fi foarte periculos. intreaba medicul daca poti purta o centura hernie bilaterala, ca sa nu ai probleme. Se utilizeaza inainte sau dupa operatiile de hernie. Previne dezvoltarea si aparitia herniei inainte de operatie si/sau ruperea suturii dupa operatie. Produsul nu cauzeaza disconfort datorita tesaturii cauciucate si a pernitei de fixare. daca vrei sa vezi cum arata, aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/......oducts.php
pe acest site se poate face comanda online, livrarea la domiciliu. este protectoare.

| pinkangel a răspuns:

De ce nu incerci sa te duci la un control? ar putea fi ceva serios...