| Eclectica a întrebat:

Am dureri tot mai mari de coloana si mai ales sciatica. Vreau sa-mi iau o perna ortopedica cu spuma (memorie) din aia pentru scaun. Dar n-as vrea sa dau banii degeaba pe diferenta de pret nerelevanta. Voi ati incercat careva si chiar a folosit? Să nu fie ceva foarte moale sau care se lasa dupa 2-3 saptamani....Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu stiu cat te ajuta perna aia. Verifica mai bine pozitia ta pe scaun. Daca stai cocosata, nici o saltea nu te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://vai.ro/......e-50kg-m3/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, i-ați mai bine un ham ortopedic!
Caută pe Google!
Fa niște gimnastică de 3 ori pe zi!
Dimineața la prânz, și seara!
Fa răsuciri de trunchi cu brațele îndoite în v!
Fă poziția Superman din culcat întins pe burtă cu mâinile și picioarele ridicate!
Pune-te în genunchi și-n palme, și întinde piciorul drept și mâna stângă!
Invers : piciorul stâng și mâna dreaptă!
Culcă-te pe o parte (margine) și îndoaie genunchii!
Din această poziție răsuceștete în sensul opus!
Multă sănătate în continuare!