| Mira_2806 a întrebat:

Am facut acum un an un avort, insa medicul nu mi-a prescris dupa asta nici un fel de pastile. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai ce pastile ai fi vrut?

| AdelinaC a răspuns:

Pt ca pentru crima nu exista pastile.

| mihaa a răspuns:

Dupa avort mi-a prescris niste antobiotice pe care le-am luat timp de o saptamana si ca-am atit, si mi-a dat de inteles ca pe viitor e bine sa ma protejez fie cu tablete, fie sterilet

| SteauaNordului a răspuns:

Daca te referi la anticonceptionale, foparte bine a facut
din doua motive
1- poate va invati odata ca prezervativul e sfant si ca anticonceptionalele nu te feresc de o sarcina daca nu le iei sub stricta supraveghere medicala
2- o sarcina e un surplus de hormoni...corect? in momentul avortului, tu pierzi sarcina, logic, dar hormonii inca raman. anticonceptionalele ar fi facut un dereglaj mai mare in corpul tau care, daca nu ar fi fost letal, sigur nu ti-ar fi adus beneficii

Daca te referi la analgezice, inseamna ca te-a curatat bine astfel incat sa nu iti apara complicatii ulterior
Daca nu ti-a prescris nimic, stie el de ce

| Gya_8215 a răspuns:

Probabil a considerat el ca e mai bine fara pastile ori a uitat.in orice caz iti sugerez sa te duci din nou ca e foarte important!