| Mihaiflorinn a întrebat:

Ce sa fac cand iau pastilele ce mi le-a prescris medicul dar mi se face rău? Nu știu dacă de la pastile mi se face rău ….

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu le mai iei! Mergi la alt medic!

| Brizbriz a răspuns:

Il suni pe medic si il intrebi de... "sanatate"
CE ALTCEVA?!?

| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la medic sa le schimbe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa îl suni și sa spui ca îți e rău, sau sa mergi evident la alt medic, dar în general e recomandat sa îl suni

| Trixt3r a răspuns:

In general pe prospect este mentionat faptul ca daca exista reactii adverse este sugerat sa contactezi medicul sau farmacistul.

Nu sunt medic si nu ma pot pronunta cu certitudine, dar de multe ori cand un medicament isi face efectul este posibil sa o interpretezi ca pe o stare de "mi-e rau" pentru ca acel medicament lucreaza.
Daca sunt efecte adverse, parerea mea este ca fara dar si poate trebuie sa intrerupi administrarea lui si sa iei legatura cu un medic, poate sa fie din cauza ca esti alergeci la una din substante si/sau ca-ti afecteaza si alte alte parti ale organismului.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Vorbeste cu doctorul care ti-a prescris medicamentele si poate ti le schimba cu alte medicamente cu efect similar acestora, dar nu au efectul celor de acum.

| geani87 a răspuns:

Nu le mai lua.Du-te la medic și spune-i să-ți prescrie altceva.