| PufulețiGratis a întrebat:

Am făcut azi o radiografie dentară ( știți cum arată), radiografia a fost pusă intr-un plic de hârtie... problema e că am introdus plicul respectiv, din greșeală lângă o sursă de căldură... pe alocuri plicul s-a lipit de radiografie. Am desfăcut " manual " happy bucățile de hârtie mari de pe radiografie, însă au mai rămas câteva mai mici care sunt greu de desfăcut astfel, oare cum aș putea rezolva problema astfel încât radiografia să nu sufere modificări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cum au zis si alti useri, chiar si aici, se poate obtine si o copie a radiografiei, electronica

https://www.tpu.ro/......a-e-ca-am/

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cere-le formatul electronic al radiografiei, o au!

| AlexCriss2000 a răspuns:

Cere o copie! Ți-o vor trimite pe email.