| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata.De azi dimineata nu mai pot deschide mail-ul direct din messenger, adica de la acel plic de la messenger.Imi da urmatorul mesaj:

Pagina nu redirecționează corect

Firefox a detectat că serverul redirecționează cererea pentru această adresă într-un așa mod încât nu se va termina niciodată.

Problema poate apărea dacă dezactivați sau refuzați să acceptați cookie-uri.

Cum rezolv problema,stie cineva? Mentionez ca sa intru de pe google pe yahoo! mail nu pot,deoarece am uitat parola,eu asa intru sa imi citesc e-mail-urile, direct de la plicul de pe mess. Funda celui ce ma rezolva.happy

Răspuns Câştigător
| RockableHu a răspuns:

Nu e adevarat baiii! (vb cu astia de mai sus) Este o problema pe moment, steapta. Si mie mi-a aparut la fel de dimineata! Stai linistita! Se va repara chestia asta! Dar in cel mai bun caz intra direct pe google la yahoo mail!

| anonim_4396 explică (pentru RockableHu):

Mersi,am reusit sa intru in email pe google, cat despre messenger, nu pot intra, o sa mai astept, posibil sa fie ceva.De virusi nici nu vorbesc, am tot scanat cu trei antivirusi.

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probabil ca ai o versiune veche de yahoo messenger și din cauza asta link-ul care e integrat în Yahoo messenger nu mai este valid.
Versiunea de firefox este veche și ar fi recomandat să îi faci upgrade la ultima versiune.
Se știe că au fost și înca sunt probleme cu portalul Yahoo.com, portal ce a fost atatcat de hackerii ce au injectat viruși în reclamele acestora.Probabil că link-ul din messenger redirecționează spre o pagină ce conține malware, iar din motivde securitate firefox a blocat accesul la acel site.
Remediu.
Dezinstalează complet(nu ca Românu) atât firefox cât și yahoo messenger, și instalează versiunele cele mai noi care sunt disponibile pe site-urile producătorilor, acestora.Asta ar trebui să rezolve problema ce o ai.
Pentru a recupera parola de mail poți folosi cu succes funcția disponibilă în Yahoo mail.
Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Multumesc de raspuns,am facut intocmai,am dezinstalat si firefoxul si messengerul, cu iobit unnistaler, care dezinstaleaza si toate item-urile ramase, am reinstalat firefoxul in engleza de pe pagina lor, problema persista.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ar trebui sa ai aceeasi parola ca la mess.Dar cine stie ce varza ai facut tu pe acolo.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu e nicio varza Darrio, eu am fost atacat pe mess si automat mi s-a spus sa imi schimb parola la messenger.Am dat la schimba parola, am schimbat-o si acum bag parola pe mess si merge, in schimb cand intru pe e-mail din google imi cere sa ma autentific cu parola yahoo, adica cea veche si nu o mai stiu. Bineinteles ca nu mai stiu nici intrebarile de securitate si nu am dat niciun nr de telefon acolo sa pot recupera.Ramane sa astept asa cum zice cineva mai sus, poate problema se rezolva.Mai acuum cateva zile, imi aprea pagina de mail cu http, un scris albastru numai in stanga si nici macar nu functiona, trebuia sa sterg http-ul din fata casa pot intra in pagina normala.Dar de azi dimineata imi da acest mesaj care il am scris in intrebare.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiam nu poti intra decat dupa cateva ore(24) pe noua parola.Asteapta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Parola a fost schimbata cu mult timp in urma.Am reusit sa intru pe mail din google, aveti dreptate, e aceeasi parola ca pe messenger doar ca eu am incercat la nici 24 de ore atunci si de-aia am fost asa de convins ca nu pot. Va multumesc de raspunsuri. Totusi nu inteleg de ce nu pot intra direct de pe messenger.O sa mai astept si o sa vad.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Poftim,si-a revenit fara sa fac nimic, pot intra si din messenger, va multumesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur.O zi buna in continuare.

| Iwao a răspuns (pentru anonim_4396):

Parola odata schimbata este aceeasi pentru messenger si mail, te autentifici cu id@yahoo.com,pe mail, si parola actuala, atat.

| vangaelis a răspuns:

1.Dezinstaleaza browser-ul
2. Sterge folderul Firefox din C/Program Files
3. Instaleaza din nou browser-ul
4.Have fun!

| Iwao a răspuns:

Parola la mail este aceeasi ca a messengerului.
Clic in stanga sus pe firefox/optiuni/optiuni/confidentialitate/bifeaza ""accepta cookie-uri de la site-uri"/ok.

| LucianStroe a răspuns (pentru Iwao):

O fi parola aceeasi, dar desteptul n-o mai stie... la messenger a dat sa se conecteze automat cand porneste calculatorul, de-aia reuseste fara parola.